Registreerimine konverentsile on avatud

Registreerimine konverentsile 2023 “Mõtisklused julgeolekust: rahvusvaheline kogukond, kodanikuühiskonna organisatsioonid ja nende panus turvalisema ja jätkusuutlikuma Euroopa loomisel” on avatud. Osalustasu sisaldab 3-päevast konverentsi, 3 öö majutust, toitlustust, kohalikku transporti, materjale ja õhtuseid kultuuriprogramme.
Registreerimine on avatud kuni 27 jaanuarini 2023 või kuni vabade kohtade lõppemiseni.
Registreeri siin

Kodanikuühiskonna pöördumine

Konverentsil “Kodanikuühiskonna ideed Euroopa jätkusuutlikuks ja turvaliseks tulevikuks” on Euroopa kodanikuühiskonna organisatsioonid arutlenud kodanikuühiskonna rolli üle ülemaailmsete säästva arengu eesmärkide saavutamisel ning pööranud erilist tähelepanu Euroopa kogukonnale Venemaa-Ukraina konflikti lõpetamisel ja lahendamisel. diplomaatia kaudu. Konverentsi tulemusena on välja töötatud vabakonna pöördumine.

Tutvu kodanikuühiskonna pöördumisega

Deklaratsioon

Global Conversation 2021 on hõlmanud intensiivset kõrgetasemeliste arutelude programmi, töörühmi, poliitilise deklaratsiooni ja tegevuskavade väljatöötamist.

Lugege 2021. aasta poliitilist deklaratsiooni „Institutsiooniliste muutuste programm”, kus osutame peamistele takistustele ÜRO kestliku arengu eesmärkide saavutamisel ühiskondades, kus noorte tööpuudus kasvab, kliimamuutused süvenevad ning majanduslik, sotsiaalne ja rassiline lõhe süveneb.

Euroopa Regionaalarengu fond toetab GLOBAL CONVERSATION 2021 konverentsi

Euroopa Regionaalaarengu Fond toetas EAS kaudu konverentsi „Global Conversation 2021: Roheline, jätkusuutlik ja digitaalselt integreerunud maailm“ 30 000 euroga.

Konverents “„Global Conversation 2021: Roheline, jätkusuutlik ja digitaalselt integreerunud maailm“ (varasema nimega UN75 Global Conversation 2020) toob kokku ÜRO kestlikest eesmärkidest huvitunud või nende nimel igapäevaselt töötavad inimesed, poliitikakujundajad, ettevõtjad, vabakonna esindajad, ajakirjanikud ja praktikud Euroopast, Aasiast, Aafrikast ja Ameerikast. Konverentsile on oodatud kohapeale kuni 100 delegaati, millele lisanduvad virtuaalsed osalejad üle maailma.Konverents oli algselt planeeritud oktoobrisse 2020, kuid COVID-19 pandeemia tõttu toimub uue nime all augustis 2021.

Kõrgetasemelise konverentsi eesmärk on süvendada rahvusvahelist koostööd ÜRO kestliku arengu eesmärkide, rohepöörde, kliimamuutuste, inim- ja digitaalsete õiguste alal globaliseerunud maailmas.
Konverentsi eesmärkideks on veel tõsta teadlikkust ÜRO kestlike eesmärkidest ja nende rakendamisest kohalikul ja rahvusvahelisel tasandil, leida võimalusi, kuidas kasutada digitehnoloogiaid kogukondade ja indiviidide kaasamiseks ÜRO kestlike eesmärkide ja inimõiguste saavutamiseks, jagada praktilisi oskusi olemasolevate rahvusvaheliste rohemajanduse ja digitaalsete instrumentide kasutamiseks, et parandada kliimamuutuste poliitikaid, ühiskonna jätkusuutlikkust ja arendada paremaid tööriistu tõhusaks valitsemiseks ning ehitada valitsuse, vabakonna ja organisatsioonide võrgustikku ÜRO kestlike eesmärkide rakendamiseks.

Konverentsi tulemusena saab viimistletud ja kinnitatud nn Tallinna deklaratsioon koos rakendusplaanidega, mis esitletakse ÜRO üldkogule, erinevatele rahvusvahelistele organisatsioonidele ja valitsusasutustele ning ajakirjanikele.

Konverentsi programm sisaldab kõnesid, paneeldiskussioone, töötubasid, arutelusid maailmakohviku meetodil, parimate praktikate külastusi. Konverentsist osavõtjad on oodatud jagama oma kogemusi, teadmisi ja ideid kohalikul, rahvuslikul ja globaalsel tasemel. Fookus on õhutada regionaalseid dialooge valitsus-, haridus-, era- ja vabasektori vahel.

Konverentsi teemad on näiteks, kuidas võimaldada ÜRO-l tõhusamalt töötada rahu tagamisel ja konfliktide ennetamisel kultuuridevahelise dialoogi, noortevahetuse ja digitehnoloogiate abil, kuidas edendada kestlikku kasvu ja tagada täistööhõive aastaks 2030, kuidas asendada keskkonda koormav majanduskasv rohelise kasvu ja ressursitõhususega ning kuidas tagada kõigile turvaline ja taskukohane digitaalne juurdepääs, et tagada kõigile digitaalsed inimõigused suurema turvalisuse ja ebavõrduse vähendamise nimel.Samuti arutatakse kiireid meetmeid kliimamuutuste vastu võitlemiseks, uuritakse ja laiendatakse COP-26 strateegiaid ning pakutakse kodanikele ja ettevõtjatele välja rakendatavaid ideid, kuidas saavutada ülemaailmse kliimasoojenemise peatumine.

Konverents leiab aset 26.-29. augustini Narvas Vaba Lava Teatrikeskuses.