Registreerimine konverentsile on avatud

Registreerimine konverentsile 2023 “Mõtisklused julgeolekust: rahvusvaheline kogukond, kodanikuühiskonna organisatsioonid ja nende panus turvalisema ja jätkusuutlikuma Euroopa loomisel” on avatud. Osalustasu sisaldab 3-päevast konverentsi, 3 öö majutust, toitlustust, kohalikku transporti, materjale ja õhtuseid kultuuriprogramme.
Registreerimine on avatud kuni 27 jaanuarini 2023 või kuni vabade kohtade lõppemiseni.
Registreeri siin

Kodanikuühiskonna pöördumine

Konverentsil “Kodanikuühiskonna ideed Euroopa jätkusuutlikuks ja turvaliseks tulevikuks” on Euroopa kodanikuühiskonna organisatsioonid arutlenud kodanikuühiskonna rolli üle ülemaailmsete säästva arengu eesmärkide saavutamisel ning pööranud erilist tähelepanu Euroopa kogukonnale Venemaa-Ukraina konflikti lõpetamisel ja lahendamisel. diplomaatia kaudu. Konverentsi tulemusena on välja töötatud vabakonna pöördumine.

Tutvu kodanikuühiskonna pöördumisega

Deklaratsioon

Global Conversation 2021 on hõlmanud intensiivset kõrgetasemeliste arutelude programmi, töörühmi, poliitilise deklaratsiooni ja tegevuskavade väljatöötamist.

Lugege 2021. aasta poliitilist deklaratsiooni „Institutsiooniliste muutuste programm”, kus osutame peamistele takistustele ÜRO kestliku arengu eesmärkide saavutamisel ühiskondades, kus noorte tööpuudus kasvab, kliimamuutused süvenevad ning majanduslik, sotsiaalne ja rassiline lõhe süveneb.

Julgeoleku ja kodanikuühiskonna konverents 2023

“Mõtisklused julgeolekust: rahvusvaheline kogukond, kodanikuühiskonna organisatsioonid ja nende panus turvalisema ja jätkusuutlikuma Euroopa loomisel”
2. – 5. Veebruar 2023, Narva, Eesti

ÜLEVAADE

Julgeoleku ja kodanikuühiskonna konverents 2023 on kolmepäevane (3., 4. ja 5. detsember) üritus, mis hõlmab intensiivset kõrgetasemeliste arutelude programmi, töörühmi, kodanikuühiskonna arengut ja rahvusvaheliste huvirühmade pöördumist (deklaratsiooni) rahvusvahelistele. kogukond. Kõrgetasemelistele ekspertidele ja kutsutud esinejatele korraldatakse 1. ja 2. detsembril Tallinnas ühepäevane ettevalmistav kohtumine ning visiidid Eesti valitsusasutustesse ja Eesti esindusse Euroopa Komisjonis.

Geopoliitiline šokk ja Venemaa sissetungi tagajärjed Ukrainasse mõjutavad julgeoleku ja demokraatia arengut ka kolmes võtmepiirkonnas: Ukraina ja Moldova tuleviku kaardistamine Euroopa Liidus, teadlik Põhja-Balti julgeolekupoliitika NATO liikmeks saamiseni ning globaalne ja regionaalne. mõju Vahemere julgeolekukeskkonnale. Arutame kodanikuühiskonna organisatsioonide ja eri huvirühmade rolli rahu saavutamisel ning kultuuridevahelise dialoogi tähtsust lõhede tervendamisel ja ühiskondade lepitamisel. Peamised välis- ja julgeolekupoliitilised küsimused tulevad kõne alla peamiselt Euroopa-Vahemere piirkonna ning Euroopa põhja- ja idaosa vaatenurgast.

Konverents on võimalus kinnitada Euroopa Liidu, NATO, OSCE ja selle liikmesriikide töö olulisust rahu edendamisel kontinendil ning turvalisema, rohelisema, sotsiaalselt jätkusuutliku ja digitaalselt integreeritud kogukonna saavutamisel. Konverents ühendab piirkondlikke võrgustikke praktikutest, silmapaistvatest poliitikakujundajatest, kodanikuühiskonna organisatsioonidest, analüütikutest, poliitikutest, sõjaväelaste esindajatest, akadeemilistest ringkondadest ja rahvusvahelistest rahastajatest Euroopast ning Euroopa-Vahemere piirkonna ja välismaistest osalejatest.

Konverentsi organiseerib rahvusvaheline konsortsium, mille liikmed asuvad 10 riigis. Konverents on finantseeritud Euroopa Regionaalarengu Fondist EAS kaudu. Konverentsi toetavad (sisuliselt/rahaliselt) lisaks veel Euroopa Komisjon, Briti Nõukogu, Põhjamaade Ministrite Nõukogu, KÜSK  ja Green Habito võrgustik.

EESMÄRK

Konverentsi peaeesmärk on valdkondade tunnustatud ekspertide ja esinejate toel püüda adekvaatselt mõista ja lahti mõtestada tänapäeva erakordselt tõhusat ja suurt kriisipuntrat – mõista paremini selle tekkimise põhjuseid ja mõjusid ühiskonnale, on juba tekkinud ja annavad selgitusi pingelistele olukordadele, mis kodanikuühiskonna teadlikkuse tõstmisel ning koostööl riigi- ja erasektoriga prognoositavalt tekkivad. Vajadusel objektiivselt (hukka mõista) ja konstruktiivselt kritiseerida toimuvat ebaõiglaselt. Samas anda edasi piisavalt heidutust Euroopa ja Eesti inimeste julgustamiseks ning ühiskonna rahustamiseks, mis väljenduks otsekohestes, ühiskonna turvalisust kandvates sõnumites ja rahu kaitsvates tegudes. Konverentsi eesmärk on uurida võimalikke lahendusi Euroopa julgeoleku stabiliseerimiseks, inimeste kognitiivse turvalisuse parandamiseks ning ÜRO säästva arengu eesmärkide saavutamise toetamiseks rohelise revolutsiooni, julgeoleku ja digikoostöö vallas.

Konverentsi eesmärgid on veel:

  • Teha kindlaks, kuidas ÜRO säästva arengu eesmärke saab rakendada kohalikul ja rahvusvahelisel tasandil;
  • Leida võimalusi, kuidas kasutada digitehnoloogiaid kogukondade ja indiviidide kaasamiseks ÜRO kestlike eesmärkide ja inimõiguste saavutamiseks
  • Jagada praktilisi oskusi, kuidas kasutada olemasolevaid rahvusvahelisi rahu-, rohemajandus- ja digitaalseid vahendeid julgeoleku-, energia- ja kliimapoliitika, ühiskonna jätkusuutlikkuse parandamiseks ning paremate vahendite väljatöötamiseks hea valitsemistava ja piirkondadega dialoogi jaoks.
  • Toetada Green Habito võrgustiku edasiarendamist ning sidusrühmade, valitsuste esindajate ja muude asjaomaste organisatsioonide mõjuvõimu suurendamist, et viia ellu rahvusvahelise konverentsi väljundeid ning aidata kaasa dialoogile ja rahuprotsessile Euroopas;

Konverentsi lõpus koostatakse konverentsi deklaratsioon ettepanekutega konkreetseks lahenduseks kodanikuühiskonna sektorile, kuidas kriisi ajal toime tulla ja edendada oma tööd.

SIHTGRUPP

Rahvusvaheline üritus on avatud kõigile huvilistele, avaliku, era- ja kodanikuühiskonna sektori esindajatele, kelle töö on otseselt või kaudselt seotud poliitika, kodanikuühiskonna, meedia, julgeolekuküsimuste, rahu edendamise ja ÜRO säästva arengu eesmärkidega. Ootame noorteorganisatsioone, haridusasutusi, rahandussektori juhte, akadeemikuid, teadlasi, seadusandjaid, planeerijaid ja poliitikaspetsialiste kõigis asjakohastes valdkondades, rahvusvaheliste institutsioonide, valitsustevaheliste organisatsioonide, valitsuste, ministeeriumide või osakondade esindajaid, rahvusvahelisi rahastajaid, riiklikke ja piirkondlikke inimõigusorganisatsioone. Konverentsist saab osa võtta kuni 100 rahvusvahelist ja kohaliku delegaati.

PROGRAMM

Konverentsi programm sisaldab erinevaid loenguid, paneeldiskussioone, töögruppe, kohtumisi, ümarlaudu ja muid arutelusid. Osalejatelt oodatakse oma kogemusi jagamist ning noorematele osalejatele ja kodanikuühiskonna organisatsioonidele oma vaatenurka „võimaliku kunsti” kohta rõhutamist. Samuti eeldatakse, et nad esitavad eesmärgid ja tegevusideed rakendamiseks kohalikul, riiklikul ja rahvusvahelisel tasandil. Keskendutakse tõhusale kaasaaitamisele rahu säilitamisele piirkondades, säästva arengu rahumeelse ja kaasava ühiskonna edendamisele ning teadmiste ja tulemuste levitamisele kodanikuühiskonna organisatsioonidele, teadus- ja poliitilistele institutsioonidele, kogukondadele ja üksikisikutele, kes on seotud oma kodumaal.

Konverentsi teemad on järgmised:

  • “Ukraina tuleviku kaardistamine Euroopas vaba, demokraatliku suveräänse riigina” / “Moldova tulevik: ida, lääs või kusagil keskel?”
  • “Põhja-Balti riikide teadlikuma julgeolekupoliitika süvalaiendamine NATO liikmeks saamisel ja säästva arengu toetamine, et saada 2030. aastal maailma jätkusuutlikumaks ja integreeritumaks piirkonnaks”.
  • “Globaalsed jõud, piirkonna riigid ja kodanikuühiskonna panus Vahemere piirkonnas rahu, julgeoleku ja säästva arengu edendamiseks”.
  • “Kliimamuutused ja energiakriisid: kas roheline revolutsioon on ikka veel saavutatav aastaks 2050? – globaalsete tarbimisharjumuste muutmine ja puhtasse energiasse investeerimine”.

Vaata ajakava siit

ASUKOHT

Narva asub Venemaa piiri ääres ja on ajalooliselt olnud nii rootslaste kui venelaste võimu all. Narvas elab 95% venelasi ja ta on suuruselt kolmas linn Eestis.

Konverents toimub Narva Vaba Laval, mis avati 2018. aastal Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks endises sõjaväetehases Baltiets. Konverentsi teine ja kolmas päev toimub Meresuu Spa & Hotelli konverentsikeskuses

KEELED

Konverentsi töökeel on inglise ja araabia keel.

REGISTRATION

Konverentsile registreerumiseks palume täita inglisekeelne taotlus.

Kui taotlus saab positiivse vastuse, palume oma tulek kinnitada 7 päeva jooksul andes teada emaili teel: registration@sscw.ee

Rohkem infot: hr. Vassili Golikov – vassili@sscw.ee