Registreerimine konverentsile on avatud

Registreerimine konverentsile 2023 “Mõtisklused julgeolekust: rahvusvaheline kogukond, kodanikuühiskonna organisatsioonid ja nende panus turvalisema ja jätkusuutlikuma Euroopa loomisel” on avatud. Osalustasu sisaldab 3-päevast konverentsi, 3 öö majutust, toitlustust, kohalikku transporti, materjale ja õhtuseid kultuuriprogramme.
Registreerimine on avatud kuni 27 jaanuarini 2023 või kuni vabade kohtade lõppemiseni.
Registreeri siin

Kodanikuühiskonna pöördumine

Konverentsil “Kodanikuühiskonna ideed Euroopa jätkusuutlikuks ja turvaliseks tulevikuks” on Euroopa kodanikuühiskonna organisatsioonid arutlenud kodanikuühiskonna rolli üle ülemaailmsete säästva arengu eesmärkide saavutamisel ning pööranud erilist tähelepanu Euroopa kogukonnale Venemaa-Ukraina konflikti lõpetamisel ja lahendamisel. diplomaatia kaudu. Konverentsi tulemusena on välja töötatud vabakonna pöördumine.

Tutvu kodanikuühiskonna pöördumisega

Deklaratsioon

Global Conversation 2021 on hõlmanud intensiivset kõrgetasemeliste arutelude programmi, töörühmi, poliitilise deklaratsiooni ja tegevuskavade väljatöötamist.

Lugege 2021. aasta poliitilist deklaratsiooni „Institutsiooniliste muutuste programm”, kus osutame peamistele takistustele ÜRO kestliku arengu eesmärkide saavutamisel ühiskondades, kus noorte tööpuudus kasvab, kliimamuutused süvenevad ning majanduslik, sotsiaalne ja rassiline lõhe süveneb.

ÜRO 75 – NOORTE ARVAMUSFESTIVAL 2020

Üritusteseeria eesmärk:  on kaasata noori ühiskonna lõimumiseks ja tervendamiseks, suurendada noorte teadlikust säästva arengu eesmärkidest ning pidada praktilist arutelu Eesti noorte jaoks tähtsatest teemadest: ühiskonda/kogukonna tervendamine läbi kultuuridevahelise dialoogi, noorte töötus, digitaalne ühiskonna väljakutsed – võistlemine cyber kiusaminest. Lisaks sellele õpetada juurde sotsiaalsed ja kommunikatiivsed oskuseid ja motiveerida noori luua ühis koostöö tegevused/algatused.

Sihtgrupp – üritused on suunatud üle Eesti pärit noortele vanuses 17+ eluaastat ning noortega tegelevate spetsialistidele. Üritused viiakse läbi mitteformaalsetel meetoditel, sisult teoreetiline ning ka praktiline, kuid oma olemuselt ka kaasav ja interaktiivsusele ning igakülgsele kaasamõtlemisele suunatud programm. Peaürituses (ÜRO 75 -noorte arvamusfestivalil) osaleb kuni 120 inimest (nendest 100 on Tallinnast ning 20 inimest muujalt Eestist/välismaalt).

ÜRO noorte arvamusfestival toimub  Tallink Spa & Conference Hotellis 21-22.02.2020 Tallinnas. Ürituse raames tähistatakse ÜRO 75 aastapäev, kus noor osalejad arutlevad Eesti noore jaoks tähtsat teemad, mis on seostatud ÜRO säästva arengu eesmärkidega. Üritus viiakse läbi peamiselt eesti keeles, kuid osalejate abiks toetamist nii vene kui inglise keelse osalejad osa võtma, kuna  meie eesmärk on lõimida noori ja tugevdada nende keele praktikat ja koostöö võimet. Ürituse raames toimuvad nii ametlikud esitlused kui ka töötoad, kuna nad pakub noortele vajalikud oskused ja teadmised ning ka praktiline kogemus tippspetsialistide poolt ning ka isiklik koostöö kogemus teiste noortega.

Ürituse jooksul osalejad kuulavad inspireerivaid keynote kõnelejaid, jagavad oma arvamused, teadmisi ja saavad uusi kogemusi kohtudes noortega/kolleegidega erinevatest valitsuslikest ja valitsusvälistest organisatsioonidest, noorteühendustest, rahvusvahelistest fondidest jm. Lisaks sellele pakkutakse noortele üle Eesti ja kutsutud külalistele tutvuda kohaliku kultuuri ja kodanikuühiskonnaga, läbi noorte poolt loodud hariduslike ja kultuuriürituste, selle kohtumise raames. Programm veedavad kompetentsed spetsialistid koostöös erinevate noorteühenduste ja kaasatud partner organisatsioonidega.

Teadmised, oskused ja kompetentsid, mida osalejad ürituse käigus saavad või edasi arendavad.

  • Osavõtjad arendavad oma ühiskondlikud oskused (olla aktiivne ja kaasav kodanikuks), meeskonna oskused (töötada meeskonnas, n.n. projekti meeskonna- ja töögruppi juhtimist), organisatsiooni oskused (korraldada üritused, arutelud ja kohalikud algatused), juhtimisoskused (juhtida ja vastutada kohalikul tasemel toimuva eest, kas koolis, oma kodukohas või noorteühenduses), planeerimis oskused (planeerida üritusi, tegevusi ja tegevusi mis muutuvad olukorda paremaks), ning läbirääkimiste oskused (pidada läbirääkimised oma koostööpartneriga, välisesindajaga või võimu esindajaga, saada hea diplomaadiks),  kommunikatsiooni oskused (praktiseerivad ka erinevad keeli, avaliku esinemist ning väljendada struktureeritud konstruktiivsed ettepanekud). Noored on julged oma mõtted, ideed ja arvamusi väljendada ja pakkuda mittestandardsed lahendusi.
  • Lisaks sellele noored arendavad ja suurendavad oma ettevõtlikkus- ja digipädevused ning noored väärtustavad omaalgatus, mis enda poolt soodustab noorte osalust ühiskondlikes protsessides. Noored arenevad kompetentsid mis on väga tähtsad nende jaoks – kiusamine internetis ja selle tagajärjed, noortevaheline käitumine (avalikus ruumis), noorteettevõtlikuse edendamine (oma äriidee arendamisest, partneri kaasamisest jm), sallivuse edendamine jm. Toimib tugisüsteem (noorsootöötaja olemasolu ja toetus, ruumid, rahastus, vajalikud koolitused, koostöövõrgustik, programmed), mis võimaldavad noortel endal vajalikke tegevusi ellu viia, et tulevikus noored oleksid kui üks meeskond.
  • Kutsutud noorsootöötajad (spetsialistid) saavad rohkem professionaalseks ja pädevad (säästliku arengu eesmärkidest, jätkusuutliku arengust, kogukonna ja noorte kaasamisest ning rohkem motiveeritud tegeleda uute ja noortele huvipakkuvate teemadel.
  • Paremini kaardistatud nii “Tava noorte”, “muulaste (välismaalt tulnud noored/pagulased) noorte” kui ka erivajadustega noorte vajadusi, huvisid ja rahulolu olemas oleva olukorraga ning saadud tagasisidet.

MEETODID

Üritus viiakse läbi mitteformaalsetel meetoditel põhinev, sisult teoreetiline ning ka praktiline, kuid oma olemuselt ka kaasav ja interaktiivsusele ning igakülgsele kaasamõtlemisele suunatud programm.

Noorte arvamusfestival annab osalejatele võimaluse kogeda ja arutleda tegevuste ja kontseptsioonide üle, mis antud ürituse kesksed läbi erinevate õppemeetodite. Suurt rõhku pannakse ka teineteiselt õppimisele ja toetamisele, kus osalejad saavad omavahel võrrelda osaluskogemusi ja jagada head praktikat.

  • Sissejuhatust erinevatesse mitteformaalse hariduse vormidesse ja grupimetoodikatesse, mis on kasulikud noortega töötamisel noorte kaasamise ja osalemise nippid ning vajalikud oskused;
  • Oskuste, kogemuste ja väärtuste analüüsi, mis on vajalikud noorte parema sotsialiseerimisele ning võrdse osalusele tagamisele (sotsiaalsed oskused haridus, kultuuri, noorteasutuste töötajatele ja organisatsioonidele).
  • Võimalusi jagada kogemusi ja väljakutseid noortega tegelevate organisatsioonidel ning isiklikukogemuse jagamisel;
  • Praktilised töötoad oskuste, väärtuste ja hoiakute arendamiseks;
  • Kaasamise praktiline väärtus. 

Pea ürituse programm koosneb  kahes tööpäevast:

          Eelpäeval (20.02.2020)  osalejate saabumine ja registreerimine (Tallinna väljast).

  1. Esimene päeval (21.02.2020) hommikul toimub osalejate registreerimine ja päev avab rahvusvaheline konverents, mis on avatud osalemiseks kõigilise huvilistele (vanus 17+) eelregistreerimisega, ning konverentsile järgnevad töötubade tutvustamine, teemadel „Ülemaailmsed säästva arengu eesmärgid“ ning pidulik õhtune programm, võrgustamine.
  2. Teisel päeval (22.02.2020) toimub põhjalik tööprotsess töötubades (4 teemal) ning õppevisiidid Tallinnas olemas olevate hariduse, kultuuri ja noorte valdkonnas tegutsevate vabaühendusse/või riigiasutusse, et jagada/vahetada kogemust/oskusi ja arutelda koostöö võimalusi. Õhtu poolel toimub ürituse kokkuvõtte tegemine ning tuleviku tegevuste ajakava paikapanek ning kojusõit/või võrgustamine.

Õhtuti pakutakse osalejatele võimalusi tähistada loovas keskkonnas kokku saamist ning Tallinna linna kui kultuuride kohtumispaik ning EV100 aastapäevale pühendatud etenduste ja aruteludega (kui praktiline koostöövahend).

OSALEJA PROFIIL

  • 17-aastaste ja vanemate noorte, ÜRO säästva arengu eesmärke puudutavate küsimuste eksperdid, noorteorganisatsioonide, seaduse, avaliku korra, arengupoliitika või muude asjakohaste valdkondade esindajad.
  • Seotud või vastutav oma organisatsiooni praeguse või kavandatava töö eest ÜRO säästva arengu eesmärkide rakendamisel ja töötab noorsooprobleemidega seotud kodanikuühiskonna valdkondades. (Osalejatel ei pea olema otsest kogemust inimõiguste jms alal töötamisel, kuid nad peavad näitama pühendumust lähitulevikus seda teha.)
  • Võimeline suhelda eesti või inglise keeles
  • Võimeline osaleda kogu 2-päevasel üritusel.

KUIDAS KANDIDEERIDA/REGISTREERIDA 

NB!!!  OSALEMINE  “ÜRO 75 – noorte arvamusfestivalil”  on TASUTA!!!

Registreerimiseks, palun täitke veebipõhine REGISTREERIMISVORM   18. veebruariks 2020.  

Küsimuste korral, võtke ühendust: Vassili Golikov, koordinaator : info@unsdg.ee,  T: (+372) 55602993

_______________________________________

Ürituse valmistamissel löövad kaasa: AKÜ võrgustik,  Eesti Noorteühenduste Liit,  EMSL, Peace Child Eesti, Sillamäe Lastekaitse Ühing ja valdkonna ministeeriumid ning muud strateegilised partnerid, organisatsioonid ja huvitatud isikud.

“ÜRO 75 – noorte arvamusfestival” toimub koostöös Integratsiooni Sihtasutusega Euroopa Sotsiaalfondi projekti „Eesti ühiskonnas lõimumist toetavad tegevused“ toetatava alategevuse „Lõimumisalased koostöötegevused” raames. ÜRO 75 – noorte arvamusfestivali toimumist toetab Tallinna Spordi ja Noorsooamet.