Toimumiskoht

Connect 2019 prgorammi tegevused toimuvad  Vaba Lava teatri keskuses.

SA Vaba Lava rajab Narva, endisesse Baltijetsi tehasesse aadressil Linda 2, multifunktsionaalse teatrikeskuse. Vaba Lava teatrikeskuse avamine Narva linnas toimub Eesti Vabariigi 100 tähistamise raames 1. detsembril 2018. aastal.

VABA LAVA TEATRI KESKUS

Vaba Lava tekkis vajadusest leevendada väiketeatrite ja vabakutseliste probleeme nagu näiteks esinemispaikade ja prooviruumide puudus, vähene turundus- ja välissuhtlusalane võimekus, mängu- ja enesetäiendusvõimaluste puudus jne. 2010. aastal panidki  üheksa väiketeatrit – MTÜ R.A.A.A.M, MTÜ Genialistide Klubi, MTÜ Rhizome, MTÜ Polygon Teater, SA Eesti Teatri Festival, MTÜ Loominguline Ühendus Oma Lava, MTÜ Teine Tants, MTÜ Kell Kümme, SA Eesti rahvapärandi ja kirjavara esitamise selts LOOMINE – seljad kokku ja lõid SA Vaba Lava. Vaba Lava loomise ajendiks oli pakkuda väiketeatritele ja vabatruppidele soodsaid arengutingimusi.

Vaba Lava eesmärgiks kujuneda etenduskunstide valdkonna produktsoonikeskuseks ja loomeinkubaatoriks ning laiendada rahvusvahelist areaali, andes oma panuse nii kultuurieksporti kui -importi.